Her på denne side står alle Moccas resultater opført.

Nederst på siden står skue-udstillingsresultater.

God fornøjelse Cool

2010. Årets hele hund u 18 mdr nr. 1,
årets brugshund u 18 mdr nr. 3.

Et lille udsnit af alle pokalerne :-)

Resultater af prøver, Mix-Match dag- natøvelser og andet sjovt .{#smileys123.tonqueout}

  

 

 

Resultater fra Årets Hund kreds 30 2015

Årets udstillingshund nr 1.

Årets hele hund nr. 1.

Årets brugshund nr. 2.

Danmarks hund nr 13.

 

Kreds 62 Vallensbæk d. 12. april 2015 IPO3

A 85 G, B 79 T, C 83 G ialt 248 G

 Dommer: Peter Larsen

Figurant: Kenn

 

Resultater fra Årets Hund kreds 30 nov 2014

Avlskårings pokal

Årets hele hund nr. 1

Årets udstillings hund nr. 1

Årets brugshund nr. 3

Kredsmester IPO2 

Bedste spor

Danmarks hund nr. 10

 

 

 

Kreds 30 Greve d. 23. nov 2014 IPO2

A 99 F, B 86 G, C 86 G UDP ialt 271 SG

og dermed Kredsmester i IPO2 i Kreds 30

Dommer: Helle Priis

Figurant: Simon

 

SporCup Kreds 59 Grindsted d. 17. april 2014.

Dommer: Lene Carlson.

Sporlægger: Karin Jørgensen.

FPR2 F 96 Bestået, nr. 2 i gruppen.

 

Avlskåring d. 8. dec. 2013 i Vallensbæk kreds 62.

Dommer: Fritz bennebæk

Figurant: Hans Skaaning.

Kåret med særdeles godt forsvarsarbejde og UDP Vild.

Resultater fra Årets Hund Kreds 30, nov 2013.

Kredsmester IPO1

Bedste spor og lydighed.

 









Kreds 30 Greve (afholdt i Kreds 62) d. 24. nov 2013 IPO1
A 90 SG, B 88 G, C 92 UDP SG ialt 270 
og dermed Kredsmester i IPO1 i Kreds 30
Bestået SG
Dommer: Bent Andersen
Figurant Morten


Kreds 30 Greve d. 29. sep . 2012 FP
Bestået.
Dommer: Lene Carlson

Kreds 30 Greve d. 19. nov. 2011 Beg. B 
B 70 T
Bestået.
Dommer: Helle Priess

 

Resultater fra Danmarks Hund 2010:
Årets hele hund u 18. mdr.
Nr. 1.
Årets brugshund u 18 mdr.
Nr. 3.

Resultater fra Årest hund i Kreds 30 nov. 2010.
Årets brugshund u 18 mdr
Nr. 1.
Årets hele hund u 18 mdr
Nr. 1
Årets udstillings hund u 18 mdr
Nr. 1


Kreds 62 Vallansbæk d. 21. nov 2010 UHP
Bestået.
Dommer: Christian Sørensen.


Mix-Match i Roskilde kreds 4 d. 6. juni 2010.
Nr. 1.
Testbane 76 (ud af 90) eksteriør 98 (ud af 100)
Dommer: Pelle Lunskvist.

Mix-Match i Præstø kreds 56 d. 25. april 2010.
Nr. 3.
Testbane 72(ud af 100) eksteriør 93 (ud af 100)
Dommer: Jan Christensen.

Mix-Match i Vallensbæk kreds 62 d. 10. okt 2009.
Nr. 2.
Testbane 187 (ud af 200) eksteriør 96 (ud af 100)
Dommer: Pelle Lundkvist.


Resultater fra skuer og udstillinger.

Kombiskue på Amager kreds 2 d. 17/10 2010
Nr. SG 4 i yngste tæver.
Dommer: Rene Jørgensen.

Kombiskue i Greve kreds 30 d. 19/9 2010
Nr. SG 5 i yngste tæver.
Dommer. Fritz Bennebæk.

  International udstilling DKK i Ballerup d. 18/9 2010.
Nr. 1 very good og dermed avlsgodkendt.
Hollandsk dommer. Rony Doedijns.

Hovedavlsskue i Suså kreds 47 d. 13 - 15. aug. 2010
Nr. SG 10 i yngste tæver.
Dommer: Poul Meineche.

Kombiskue i Haderslev kreds 38 d. 26. juni 2010
Nr. SG 2 i klassen 10-12 mdr.
Dommer: Frits Andresen.

LD-lørdagsskue i Ballerup kreds 3 d. 12. juni 2010
 Nr. SG 3 i klassen 10-12 mdr.
 

Dommer: Anders Friis Jørgensen .
 

LD-Pinseskuet i Ringkøbing kreds 32 d. 24. maj 2010
Nr. SG 2. i klassen 10-12 mdr.
Dommer: Poul Meineche. 

 

Kombiskue i Roskilde kreds 4 d. 30. april 2010
Nr. SG 1 i klassen 10-12 mdr.
Dommer: Poul Meineche.

Juleskue i Slagelse kreds 23 d. 26. dec 2009
Nr. 7 i klassen 6-8 mdr.
Dommer: Rene Jørgensen.

Resultater fra Årets hund i Kreds 30 nov 2009
Årets udstillingshund u. 18 mdr. 
Nr. 2

 
Kombiskue i Frederiksund kreds 6 d. 8. nov. 2009
Nr. 6.
Dommer: Fritz Bennedbæk.


Certifikatstævne med DKK i Suså kreds 47 d. 18. okt. 2009
Nr. 1. Superbaby.
Dommer: Pelle Lundkvist.

Kombiskue i Greve kreds 30 d. 27. sep. 2009
Nr. 6.
Dommer: Frits Andresen.
 

HAS 2010.